Szül.: 1975. június 1., Dunaszerdahely (Szlovákia)

Tanulmányok:

1981-1988 – Általános iskola, Komenského ul., Dunaszerdahely
1989-1993 – Magyar Tannnyelvű Ipari Iskola, Kassa
1997-2002 – Színművészeti főiskola, Pozsony – színház rendezői szak

Munkahelyek:

Színészként:

1994 (jan.-júl),1995-97 – Divadlo Thália Színház, Kassa
1994-1995 – Jókai Színház – Jókaiho Divadlo, Komárom

Rendezőként:

2002-2006 – Bárka Színház Budapest , főrendező
2006-2011 – Szabadúszó rendező
2006 – EPOPTEIA Műhely – alapító
2011. május 1. – máig – Divadlo Thália Színház, Kassa – igazgató, főrendező

Rendezések és elismerések:

1993
J. Saunders: Over the wall – “X” Iparista Kisszínpad, Kassa
Jókai Napok Színházi Fesztivál, Komárom – fődíj
Ferenczy Anna Díj – kiemelkedő fiatal tehetségeknek

1995
Ismeretlen szeerző: Bacchus, “X” Iparista Kisszínpad, Kassa
Jókai Napok Színházi Fesztivál, Komárom – fődíj és legjobb rendezés díja

2000
Ostrovskij: Hozomány nélküli menyasszony – VŠMU Pozsony, záróvizsga
Legjobb rendezés, Legjobb előadás, Legjobb dramaturgia,
Színészi díjak – UNIVERSITAS, Egyetemi Színházak Nemzetközi Fesztiválja, Pécs
Legjobb előadás –ZLOMVAZ, Egyetemi Színházak Nemzetközi Fesztiválja, Prága
International Festival of Theater Universities, Amsterdam, NL

2001
P. Schaffer: Amadeus, Jókai Színház, Komárom
Fődíj,– Határon Túli Színházak Fesztiválja, Kisvárda,
Rendezői Különdíj–Stúdiószínházak Fesztiválja, Budapest 

2002
Pablo Neruda: Joachima Murieta dícsősége és bukása 2002 – VŠMU Pozsony

2003
Kenneth Grahame: Szellő a füzesben – a Gárdonyi Géza Színház Eger és a Színház- és Filmművészeti Egyetem kooprodukciója

BÁRKA Színház, Budapest:

2003 – Tadeusz Slobodzianek: Ilja próféta

2004 – W. Gombrowitz: Operett

2005
Sybille Berg: Helge élete
F.Dürrenmatt: Vak

Egyéb magyarországi rendezések:

Stúdió K, Budapest:

2006
Mrozek: 3 éj

2007
Kata Gyarmati: Orrocskák
Jókai színház, Békéscsaba:

2010
Ivan Holub: Jávor vitéz

EPOPTEIA Műhely

2005
Nagy Attila Kristóf: Baudelaire a Léthe vizébe gázol
Koprodukció a londoni Sámán Színházzal

2007
J.Griskovec: Hogyan ettem kutyát

2009
ORÁL MORÁL
Koprodukció a Zsámbéki színházi bázissal

2010
Bakanóták
Koprodukció a Zsámbéki színházi bázissal

 

Szlovákiai rendezések:

2002
Lermontov: Álarcosbál – Divadlo Andreja Bagara, Nyitra

2006
N.Koljada: Mese a halott cárkisasszonyról – Jókai Színház, Komárom

2008
J.Griskovec: Tél – Divadlo Astorka-Korzo, Pozsony

2009
Szofoklész: Antigoné – Jókai Színház, Komárom

2010
W.Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő – Állami Színház, Kassa
A.P.Csehov: Ivanov – Szlovák Nemzeti Színház, Pozsony

2011
T.Letts:August na konci Ameriky – Slovenské Komorné Divadlo, Martin
„Ihrác“-díj, „Az évad legjobb előadása“ – közönségdíj
„Kryštálové krídlo“ – Zuzana Kronerová Violet szerepéért

2012
Bengt Alfhors: Színházkomédia – Divadlo Thália Színház, Kassa

2013
P.Weiss: MARAT/SADE – Divadlo Thália Színház, Kassa
Irodalmi Alap (Literárny Fond)díja Petrik Szilárdnak Marat szerepéért
Mrštíkovci: Mariša – Állami Színház, Kassa
Irodalmi Alap (Literárny Fond)díja Táňa Polákovának, František Balognak és Peter Cibulának a három főszerepért
Kárpáti Péter: Akárki – Divadlo Thália Színház, Kassa

Lengyelország:

2006
M. Visniec: History of communism – Teatr im.Boguszlawskiego Kalisz

Szerbia:

F.G.Lorca: Vérnász
Novosadsko pozoriste, Novi Sad

Egyéb elismerések:

2002
Tatra banka Alapítvány különdíja a „az év legjobb szlovákiai szakdolgozata“