Tegnap (július 16-án) bankrablás történt az OTP királyhelmeci bankfiókjában. Az elkövető 10 óra környékén ment be a tőketerebesi járásbeli bankba fehér védőruhában, maszkkal a száján, felfegyverezve. A pulthoz lépett majd fegyvert fogva pénzt követelt és közben elővett egy nejlontáskát. A bank megrémült alkalmazottja összesen 6 250 eurónyi készpénzt adott át neki. A szemtanúk elmondása alapján a tettes a rablást követően a szomszédos kórház épülete felé menekült. A rablás során senki sem sérült meg.

Az esetet rögzítette a bank biztonsági kamerája is, amelyet a rendőrség közzé is tett arra kérve az embereket, segítsenek azonosítani az elkövetőt. Jelenleg folyik a nyomozás az ügyben.

Prepad banky

PREPAD BANKY ZACHYTILA KAMERA: NEPOZNÁTE LUPIČA?Včera (16.7.) dopoludnia doposiaľ nestotožnený páchateľ vošiel do pobočky banky v meste Kráľovský Chlmec v Trebišovskom okrese, v ktorej sa v tom čase nachádzalo niekoľko klientov banky. Podľa doterajších zistení páchateľ vošiel cez vchodové dvere v bielom pracovnom overale, s kapucňou na hlave, respirátorom na tvári a so zbraňou v ruke. Pristúpil k pultu a pod hrozbou použitia zbrane žiadal od pracovníčky peniaze, so slovami „daj peniaze okamžite, daj peniaze“. Potom hodil na stôl tašku, do ktorej mu pracovníčka z pokladne vybrala finančnú hotovosť vo výške 6.250 eur v obave o svoj život a zdravie a vložila peniaze do tašky. Potom páchateľ s „lupom“ odišiel na neznáme miesto. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove začal v danom prípade trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra. AK HO POZNÁTE, VOLAJTE NA 158!

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 17. júla 2018

Forrás: Korzár Dolný Zemplín