Reuben Kiprov Kerio kenyai futó 2:07:18 órás idővel nyerte meg a 98. Kassai Nemzetközi Béke Maraton futóversenyt, ami mindössze 17 másodperccel volt kevesebb az eddigi kassai maratonok pályarekordjánál. A férfiak mezőnyében a második és a harmadik helyen is kenyai futó ért be a célba: Hiribo Shano Share ideje 2:07:48, Albert Kipkosgei Kangogo ideje: 2:07:52.

Szlovákiai színekben az idén is Tibor Sahajda érte el a legjobb időt: 2:22:02-, de ez alul maradt a személyi rekordjánál ami 2:15:25.

A nők mezőnyében az etiópiai futók szerezték meg az első három helyezést. Tadese Kumela Ayantu 2:24:35- ös idővel elsőként ért célba. Maeregu Shegae Hayelomov 2:24:42-es idővel a második, míg Dinknesh MehashTefer 2:25:00 -es idővel a harmadik helyen végzett.

A félmaratont a férfiak mezőnyében 1.10:08-as idővel a magyarországi Arány Attila nyerte. A nőknél 1:21:35-ös idővel a szlovákiai Silvia Valová lett a győztes.

A 98. kassai Maratonon vasárnap  45 országból több, mint 7 300 futó állt a rajthoz, melyből 3 200-an a félmaratoni távon mérték össze erejüket.